Nie tylko dorośli chcą wyglądać atrakcyjnie na co dzień. Dzieci często naśladują rodziców i starsze rodzeństwo, Nic zatem dziwnego w tym, że również dziewczynki i chłopcy w wieku szkolnym chcą mieć modne fryzury. Jeśli dziecko widzi, że jego rodzice przykładają wagę do schludnej powierzchowności, zwykle także zwraca uwagę na swoją prezencję, co w przyszłości może zaprocentować lepszym wyczuciem stylu. Czasy, kiedy wszystkie dzieci były uczesane na jedną modłę, już dawno minęły. Obecnie można wspólnie wybrać jakąś efektowną fryzurę, która spodoba się dziecku i będzie wygodna na co dzień. Jeśli chodzi o modne fryzury dla dziewczynek, przeważają delikatne uczesania z długich włosów. To nic zaskakującego. Dzieci zwykle naśladują rodziców. Jeśli mama ma długie włosy, jej córka pewnie też będzie chciała zapuszczać swoje. Obecnie można także wybrać wiele ciekawych fryzur chłopięcych. Proste, krótkie cięcie odeszło w niepamięć. Modne obecnie chłopięce fryzury są bardziej fantazyjne.

fryzurki dla dzieci

Codzienne fryzury dla dziewczynek

Nawet, jeśli dziecko ma długie włosy, przy układaniu codziennej fryzury należy pamiętać o jego wygodzie. Zbyt wymyślne upięcia na pewno nie są dobrym wyjściem! Warkoczyki i kucyki w różnych wariantach to najlepsze rozwiązanie. Kolorowe spinki, klamerki, gumki i inne tego rodzaju ozdoby sprawią, że nawet zwykły kucyk będzie świetnie wyglądał. Jeśli natomiast chodzi o krótsze fryzury dla dziewczynek, sprawdzi się klasyczny bob. W tym przypadku codzienne uczesanie można urozmaicić ciekawą spinką np. z bohaterem ulubionej kreskówki lub niebanalną opaską.

Codzienne fryzury dla chłopców

Czasy, kiedy chłopcy nosili zwykle fryzurę na jeża, już dawno minęły. Obecnie mali eleganci mogą nosić się podobnie, jak osoby dorosłe. Jeśli chodzi o krótkie fryzury chłopięce, bardzo popularne są te z uniesioną grzywką. Na wakacje sprawdzą sie także bardziej zawadiackie fryzury z irokezem. Dużą popularnością cieszą się również fryzury chłopięce z przedziałkiem, zaczesane do tyłu lub na bok. Swoich zwolenników mają też nieco dłuższe włosy. Popularny jest tzw. surferski styl, czyli włosy sięgające za ucho, które są delikatnie wycieniowane. Taka nonszalancka fryzura sprawdzi się doskonale na co dzień.

   

Jaka fryzura na komunię?

Również i dzieci biorą udział w różnych uroczystościach, co wymaga dostosowania stroju i fryzury. Do najważniejszych tego typy okazji, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, należy komunia. W przypadku chłopców sytuacja jest dość prosta – idealna fryzura komunijna powinna być skromna, raczej klasyczna. Krótko przystrzyżone włosy, ewentualnie z nieco dłuższą grzywką, to najlepsze rozwiązanie. Jeśli na co dzień dziecko ma nieco dłuższą fryzurę, nie ma sensu całkiem obcinać włosów. Wystarczy je jedynie nieco przyciąć i uformować np. w grzybka lub boba.

A jaka powinna być fryzura komunijna dla dziewczynki? Przede wszystkim warto dostosować fryzurę do wieku dziecka. Źle wyglądają fryzury bardzo skomplikowana, w tym także upięcia bardziej odpowiednie dla panny młodej. Dziewczęca fryzura komunijna powinna być możliwie naturalna. Dobierane warkocze, koki, delikatne fale – te fryzury sprawdzą się na pewno.

Tekst powstał we współpracy z internetowym sklepem fryzjerskim Pro-sprzet.pl gdzie możesz zakupić profesjonalne artykuły do włosów w hurtowych cenach.

log-ps